STUDENTSKÁ RADA OBORU VÝCHOVY KE ZDRAVÍ

Radu si zřizují studenti daného oboru z vlastní iniciativy a ze svých řad.

Hájíme zájmy studentů oboru, zúčastňujeme se jednání rady a aktivně se na ní podílíme.

Naše SR VKZ se zabývá zejména výukou oborů VKZ na kmenové katedře.

 V těchto oblastech vedení tlumočíme jako rada dotazy, návrhy, podněty a připomínky studentů oboru výchovy ke zdraví a prosazujeme jejich projednání a řešení.

Rada jedná a hájí zájmy studentů prostřednictvím svého mluvčího na společné schůzce studijních proděkanek s mluvčími všech rad a se zástupci studentů v akademickém senátu. Běžnou praxí jsou také pravidelná setkání SR s vedením.

Členové naší rady se podílejí na organizaci hodnocení výuky studenty (v souladu s čl. 9 Řádu pro hodnocení výuky studenty Univerzity Karlovy v Praze a dalšími předpisy, které hodnocení výuky na fakultě upravují).

Členové oborové rady

Adela Doležalová

Mluvčí rady výchovy ke zdraví

Pokud se řekne, že se někdo k něčemu dostal jako slepý k houslím, tak takhle podobně jsem se já dostala k nám na školu. Naštěstí. Setkala jsem se zde se spoustou zajímavých lidí. Jak ze strany kantorů, tak ze strany studentů. Neméně důležité jsou pro mě získané vědomosti a dovednosti, které dennodenně využívám v praxi. Ke studentské oborové radě Výchovy ke zdraví, jsem se přidala hlavně kvůli myšlence, kterou propaguje. A co, že je to za myšlenku? Pomáhat si. Mě osobně baví pomáhat lidem a velice si cením pomoci druhých. Život bývá sám o sobě dost těžký, tak proč si ho neulehčit 😊

Andrea Čejková

Členka VKZ

Od malička jsem chtěla být lékařkou, zubařkou nebo architektkou. Teď už mám jasno. Budu učitelkou, lektorkou nebo průvodcem! Práce s dětmi mi poskytuje obrovskou energii. Podle čínské medicíny děti představují jaro – rozkvět. Dělejme to, co nás nejvíce baví a dělejme to naplno. Věřme v sílu pozitivní myšlenky a žijme právě v tuto chvíli

Zdeňka Hubínková

Členka VKZ

Když jsem byla malá, bylo mým snem být doktorkou. Sen mi vydržel celkem dlouho, ale po maturitě, kdy jsem dost času trávila s nemocnou babičkou v nemocnici, jsem začala o povolání lékaře pochybovat. Lépe řečeno, začala jsem pochybovat o sobě a nevěděla, zda to zvládnu po psychické stránce. Bohužel, nyní však vím, že bohudík, jsem se na medicínu nedostala.

Proč jsem tedy na Pedagogické fakultě?

Sousedka mi vždycky říkala, že jsem stvořená pro práci s dětmi, proto jsem začala uvažovat jinak. Asi jsem to v sobě měla od jakživa, protože babička pracovala ve školství, a já možná potřebovala od někoho ten impuls: „Jo, to ti půjde, v tom budeš dobrá!“. Pak přišla první brigáda spojená s dětmi a já hned věděla, že je to TO, co chci dělat. Chci být učitelkou. Práce s dětmi je těžká, náročná psychicky i fyzicky, ale právě děti mě naplňují a dělají šťastnou. Beru to tak, že budu součástí budoucnosti. Budoucnost budou tvořit děti a svůj podíl na tvoření dětí mají právě učitelé.

Štepán Flieger

Člen VKZ

Bude doplněno.

Marketa Kantorová

Členka VKZ

Stát se učitelkou bylo mým snem od dětství, k cestě za poznáním, co se týká chemie, mě přivedl kamarád ze základní školy. Líbí se mi různorodost chemie, že není jen teoretická, ale chemie probíhá v každém z nás. Na fakultě se mě hodně inspirují někteří učitelé, kteří jsou nejen výborní didaktici, ale hvězdy ve svém oboru. Na fakultě nás učí zaměřit se na žáka komplexně, což ocenuji.Povolání učitele beru jako poslání, které nemůže každý vykonávat.

Ondra Vyskočil

Člen VKZ

To, co činí chemii zajímavou, je to, že je všude kolem nás. Chemii jsem si oblíbil už na základní škole a můj bratr mě v oblíbenosti chemie utvrdil o to víc. Ukázal mi, a nejen on, že chemie může být pro přírodu a člověka nebezpečná, ale i prospěšná a zábavná. A proč zrovna učitel? No protože chci i ostatním ukázat, že chemie není jen věda o nudných a nekonečných vzorcích na papíře

Filip Špitálský

Člen VKZ

Do oborové rady Výchovy ke zdraví jsem vstoupil proto, abych pomáhal s prosazením zdravého životního stylu. I když jsem na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy nastoupil kvůli chemii, tak i přes to si Výchova ke zdraví získala mé srdce. Doufám, že si získá i to vaše a pokud byste s čímkoliv měli problém, tak neváhejte se na mě obrátit. Rád vám pomohu….